Kolejny sukces w szybkiej ścieżce!

Jaka jest historia projektu za 37,5 mln zł? Dlaczego otrzymał dofinansowanie? Sprawdź.

Projekt naszego klienta Zakłady Przemysłu Cukierniczego Otmuchów S.A. otrzymał dofinansowanie w wysokości 15,8 mln zł. Projekt badawczy dotyczący nowej na rynku technologii produkcji, biorąc pod uwagę ilość zdobytych punktów, zajął ex aequo 3 miejsce na liście rankingowej projektów wybranych do dofinansowania. Cieszymy się bardzo z tego sukcesu. Mnóstwo pracy, czasu i poświęcenia przyniosły oczekiwany sukces.

A jak wyglądał proces tworzenia projektu i przygotowania się do aplikowania o dotację?

– kilkadziesiąt godzin spotkań, rozmów, podczas których ustalane były podstawowe założenia projektu, kryteria oceny, agenda badawcza, koszty projektu i jego kluczowe innowacje,

– współpraca z Politechniką Opolską i jej kadrą badawczą, pozyskanie kierownika B+R z dorobkiem naukowym i doświadczeniem w branży naszego klienta,

– wykonanie badania stanu techniki przez współpracującą kancelarię patentową,

– przygotowanie do panelu ekspertów w ramach pre-panelu,

– udział w panelu online.

Praca zespołowa, zaangażowanie wszystkich stron, pełne zrozumienie, doświadczona i profesjonalna kadra – to nasze recepta na sukces.

Jak to wszystko ocenia Kierownik B+R pozyskany do projektu?

Napisanie dobrego projektu, który ma być dobrze oceniony nie jest łatwe. Na pewno jest to pracochłonne. Stąd wiele pytań, które padły podczas pisania tego projektu. Pytania dotyczyły różnych obszarów, nie tylko B+R, ale również finansów. Również przygotowanie dokumentacji do projektu, która był podstawą do szacowania cen była ważna. Badania stanu techniki, szkice, rysunki, schematy, zdjęcia, etc. Różne szczegóły i detale są ważne. Ważne są również informacje, np. w sprawie określenia wskaźnika przychodów. Za wysoka wartość, może być w przyszłości trudna do osiągnięcia, a nieosiągnięcie wskaźnika skutkuje zwracaniem dotacji. Ważne są kamienie milowe- są również dla Państwa bezpieczeństwa…Przygotowania do projektu wraz z tworzeniem i zbieraniem dokumentacji, treść wniosku i myślę, że prezentacja podczas panelu sprawiła, że firma potwierdziła wiarygodność i rzetelność. To bardzo ważne. Projekt jest na 37 mln. To jest już spory budżet dla ekspertów. Dlatego w kontekście odpowiedzialności ekspertów za „puszczenie” projektu do dofinansowania, wiarygodność i spójność projektu jest tak istotna…Gratuluję bardzo dobrego projektu dla bardzo dobrego zespołu„.

Planujecie Państwo start o dofinansowanie? Nie wiecie czy macie szanse i możliwość pozyskania dotacji? Wasz projekt nie uzyskał dofinansowania?

Zapraszamy do kontaktu już dzisiaj – nasz czas to pieniądz, który dla Was zdobywamy.